GoSat GS7060HDi – první fotky a rychlá recenze této novinky

Tak se nám do rukou konečně dostal nástupce jednoho z nejspolehlivějších ne-li vůbec nejspolehlivější přijímače na našem trhu GoSat 7056. Nový model nese označení GoSat GS7060HDi a je postaven na zcela novém jádru. V útrobách se skýtá naprosto odlišná základová deska i ostatní komponenty a vše je postaveno na platformě Linux. I přesto, že je nový model zcela odlišný, výrobce si dal práci a menu včetně veškerého ovládání přijímače přepsal na novou platformu v původním designu. Takže ten kdo má GoSat 7056 nemusí nic složitě hledat, menu až na pár drobností je totožné. Graficky velmi dobře čitelné, oproti předchozímu modelu je lehce zbarvená do červena. Navíc se v menu objevila samozřejmě položka využívající LAN port, který je nově v přijímači integrován. Nabízí síťové služby jako je například přehrávač videa Youtube, počasí. Další služby bude výrobce postupně přidávat. U youtube se doufám nedočkáme jako u většiny jiných přijímačů, že po čase přestane fungovat. To už se stalo například u HD Box 8000 a FunBox. U Funbox jsme se po pár měsících sice dočkali update, který znovu službu zprovoznil, ale HD box 8000 stále nemá update, kde by se změna v youtube rozhraní opravila.

Dálkové ovládání je totožné z předchozím modelem.

Obraz se nám zatím zdá velmi barevný, možná by stálo za to zapracovat se saturací. To je zatím první co nás ihned po spuštění nového přijímače upoutalo, více v dalším článku, kde se již rozepíšeme více o jednotlivých funkcích a přineseme podrobnější informace.

Zatím Vám přinášíme pár fotografií hned po rozbalení a v následujících dnech budeme přijímač testovat a brzy Vám tak budeme moci nabídnout plnohodnotnou recenzi.

Přijímač do rezenze zapůjčil internetový obchod : http://www.tvdigitalne.cz

Link přijímače : http://tvdigitalne.cz/gosat-7060-hdi.html

Foto :

DSC_8086 DSC_8085 DSC_8073 DSC_8076 DSC_8078 DSC_8079 DSC_8080 DSC_8081 DSC_8082 DSC_8083 DSC_8084

 

Komentářů: 6

 1. Dobrý den,
  díky za první řádky recenze. Bohužel jsem nenašel žádný email a tak píši tady. Dovolím si upozornit, že ovládač u GS7060HDi je univerzální a umí ovládat vybrané funkce u vybraných tv přijímačů. Umí samozřejmě ovládat i „starší sourozence z řady 705xHDi, ale přeci jen není stejný.
  Obraz je kvalitnější než GS7060HDi a neřekl bych, že je nějak „přebarvený.“ V menu AV nastavení si prosím zkuste pohrát s nastavením obrazu. Možná pak výsledný obraz bude příjemnější.
  Pokud budete mít zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.
  Petr Š.

  1. dobrý den,

   díky za reakce, dnes nam prijimac dorazil, takže zatím jen rychlé představení a foto. Popsali jsme první dojem, ted podrobíme testu a věřím, že bude stejne spolehlivy jako predchudce. DO na prvni pohled stejny, ale pri podrobnejsim pohledu je skutecne jiny, jen velmi podobny.

   Vy mozna budete znat info k predchozimu modelu – bude i na predchudce 7056 dodelan update SW aby umel FastScan i po zmene parametru frekvence Skylinku ? Uz je k tomu nejake rozhodnuti ? Nebo to pujde jen na novem modelu 7060 ?

 2. Jako jedni z mála připravujeme update FastScan i pro GS7056HDi.
  V případě dalších dotazů, popř. konzultací mne neváhejte kontaktovat na uvedeném emailu :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *